Coach’s Award

Coach’s Award

School Year Fall Winter Spring
2016-17 Ryleigh Cauley- Soccer
Julio Kbarek – Soccer
Ian Hua – XC
Amy Hwang – Volleyball
2015-16 Ava Marion –
Soccer
 Checie Li – Basketball Bob Bao – Badminton
Jace Legowski –
Soccer
 Conor Cronin – Basketball Oliver Mercier – Golf
Josh St.Pierre & Olivia Ramirez – XC Sardor Akhmedov – Swim Team Yun Go – Tennis
Maju Azevedo –
Volleyball
Evan Murdock – Track & Field
Donovan Richardson – Ultimate Frisbee
2014-2015 Kristina Smith- Soccer Sarah Scott- Basketball
Vasilii Migashko- Soccer Brandon Chaisson- Basketball
Anna Luzhkova- XC Sardor Akhmedov- Swimming
Josh St. Pierre- XC
Ashley Stebbins- Volleyball
2013-2014 Mimi Jung- Soccer James Nelson- Basketball Faith Lawless- Lacrosse
Berkan Akgul- Soccer Madison Jung- Basketball William Gouin- Tennis
Jiachung Liu- XC Natalie Pappas- Tennis
Kacey Deecher- Volleyball Jake DeHahn- Ultimate Frisbee
2012-2013 Madison Jung- Soccer Steve Kearns- Basketball Madison Jung- Lacrosse
Joseph Varney- Soccer James Nelson- Basketball Pedro Figueirdo- Tennis
Maryanne Magner- XC Heather Jopson-Basketball Gabriella Mercier- Tennis
Nguyen Nguyen- Volleyball Jiachang Liu- Ultimate Frisbee
2011-2012 Ali Masamitsu- Soccer James Nelson- Basketball Shannon Wade- Lacrosse
Sam Park- Soccer Khiry Marchman- Basketball Yu Wakayama- Tennis
Andy Al-Dulaimy-XC Catherine deHahn-Basketball Abigail Mulhern- Tennis
Mengqi Su- Volleyball Shelby Pace- Ultimate Frisbee
2010-2011 Ali Masamitsu- Soccer Tianqi Hu- Basketball Maya Wilson- Lacrosse
Sam Park- Soccer Dominique Walker- Basketball Shun Furusawa- Tennis
Brian Magnier- XC Christy Boyle- Tennis
Tasia Reid- Volleyball Catherine DeHahn- Ultimate Frisbee
2009-2010 Lindsey Placek- Soccer Vernon Garcia- Basketball Taylor White- Lacrosse
Jeff Marvel- Soccer Sinead Murray- Basketball George Kruse- Tennis
Patrick Biernat- XC Alyssa McBryar- Tennis
Tasia Reid- Volleyball
2008-2009 Beanie O’Shea- Soccer Danielle Petraitis- Basketball Kayla Ryan- Lacrosse
Neelesh Ryzewicz-Soccer Nnamdi Ezema- Basketball Ji-Hong Kim- Tennis
Patrick Biernat- XC Simone Lawrence- Volleyball Christine Boyle- Tennis
Matt Mcrobbie- Baseball
Steph Marvel- Softball