Most Valuable Player Award

MVP Award

School Year Fall Winter Spring
2016-17 Grace Drost – Soccer
Devon Huard – Soccer
Evan Murdock – XC
Kacey Deecher – Volleyball
2015-16  Ania Ludkiewicz – Soccer Florence Tshimanga – Basketball Cathy Zhao – Badminton
Tamer Ackay – Soccer Brad Calipari – Basketball Tim Yu – Crew
Evan Murdock – XC Tim Yu –
Swim Team
Kacey Deecher – Tennis
Ashley Stebbins – Volleyball Jordan Bailey – Track & Field
Ethan Shelburne – Ultimate Frisbee
2014-2015 Ania Ludkiewicz- Soccer Ece Aldek- Basketball Jake Grondin – Golf
Richard Areche- Soccer Jordy Tshimanga- Basketball Jocelyn St. Onge – Lacrosse
Nicolette Peterson- XC Tamer Akcay- Swimming Miguel Rodriguez – Tennis
Evan Murdock- XC Ethan Shelburne – Ultimate Frisbee
Jocelyn St. Onge- Volleyball
2013-2014 Madison Jung- Soccer Dimitri Floras- Basketball Madison Jung-Lacrosse
Keymo Hoshing- Soccer Mikayla McEwen- Basketball Keymo Hoshing- Tennis
Daniil Kim- XC Kacey Deecher- Tennis
Jayda McLean- Volleyball Caleb Shelburne- Ultimate Frisbee
2012-2013 Leah Finn-Erb- Soccer Phabian Glasco- Basketball Kiely Ryan- Lacrosse
Lucas Caseli- Soccer Kiely Ryan- Basketball Nicolas Suarez- Tennis
Daniel Kim- XC Natalie Pappas- Tennis
Aliana Stevenson- Volleyball Thanaporn Nuasanan- Tennis
Caleb Shelburne- Ultimate Frisbee
2011-2012 Madison Jung- Soccer Kerem Kanter- Basketball Kiely Ryan- Lacrosse
Jeff Marvel- Soccer Carina Gonzalez- Basketball Giulerme Freitas- Tennis
Patrick Biernat- XC Pornnapat Huansuriya- Tennis
Carina Gonzalez- Volleyball Gregory Rougellis- Ultimate Frisbee
2010-2011 Madison Jung- Soccer Vernon Garcia- Basketball Kiely Ryan- Lacrosse
Bruno DosSantos- Soccer Carina Gonzalez- Basketball Brian Magnier- Tennis
Maryanne Magnier- XC Emily Scotto- Tennis
Simone Lawrence- Volleyball Caleb Shelburne- Ultimate Frisbee
2009-2010 Beanie O’Shea- Soccer Greg Davis- Basketball Danielle Petraitis- Lacrosse
Neelesh Ryzewicz- Soccer Carina Gonzalez- Basketball Brian Magnier- Tennis
Danielle Petraitis- XC Chen Sunny Sun- Tennis
Ben O’Neil-Abel- XC
Simone Lawrence- Volleyball
2008-2009 Lindsey Placek- Soccer Jocelyn Ford-Baker- Basketball Danielle Petaritis- Lacrosse
Nnamdi Ezema- Soccer Greg Davis- Basketball Ethan Beldengreen-Karas- Tennis
Simone Lawerence- XC Lindsay Placek- Volleyball Ching-Wen Hsu- Tennis
James Murray- XC Dan Gardner- Baseball
Alex Tilley- Softball