Player’s Award

Player’s Award

School Year Fall Winter Spring
2016-17 Ava Marion – Soccer
Marus Ludkiewicz – Soccer
Josh St.Pierre – XC
Donovan Richardson – XC
Sarah Scott – Volleyball
2015-16 Jordan Bailey –
Soccer
 Jordan Bailey – Basketball Poom Prasopsukh – Badminton
Noah Nunes –
Soccer
 Khaylen Mahdi – Basketball Tunn Prasoprat – Golf
Evan Murdock – XC  Tim Yu –
Swim Team
Tin Bui – Tennis
Amy Hwang –
Volleyball
Marus Ludkiewicz – Track & Field
Connor Stevenson – Ultimate Frisbee
2014-2015 Ala Legowski- Soccer Anis Anderson- Basketball David Lin – Crew
Joe Varney- Soccer Donovan Richardson- Basketball Mimi Jung – Lacrosse
Faith Lawless- XC Whitney Peng- Swimming Natalie Pappas – Tennis
Hiep Nguyen- XC Matt Costa – Ultimate Frisbee
Alana Moeaes- Volleyball
2013-2014 Madelyn Levesque- Soccer Donovan Richardson- Basketball Kitwanie Carbon- Lacrosse
Sebastian Ferretti- Soccer Anis Anderson- Basketball Konrad Jens- Tennis
Nicolette Peterson- XC Nick Wakayama- Tennis
Jayda McLean- Volleyball Eliza Basile- Tennis
Lucy Wu- Ultimate Frisbee
2012-2013 Madison Jung- Soccer Jay Zhang- Basketball Michila Papamichail- Lacrosse
Lucas Caseli- Soccer Kiely Ryan- Basketball Pedro Coutinho- Tennis
Evan Murdock- XC Sky Huasuriya- Tennis
Camille Cummings- Volleyball Skylar Anderson-Coughlin- Ultimate Frisbee
2011-2012 Maggie O’Shea- Soccer Gregory Rougellis- Basketball Cassandra Fries- Lacrosse
Vitor Campos- Soccer Carina Gonzalez- Basketball Yi Fang- Tennis
Maryanne Magnier- XC Xinyang Liu- Tennis
Tasia Reid- Volleyball Caleb Shelburne- Ultimate Frisbee
2010-2011 Madison Jung- Soccer Vernon Garcia- Basketball Mingkwan Pookayaporn- Lacrosse
Jeff Marvel- Soccer Carina Gonzalez- Basketball Pengzhong Chen- Tennis
Patrick Biernat- XC Rohini Loke- Tennis
Carina Gonzalez- Volleyball Ben O’Neil Ultimate Frisbee
2009-2010 Steph Marvel- Soccer Brandon Serafino- Basketball Simone Lawerance- Lacrosse
Francois Hohlfeld- Soccer Dominque Walker- Basketball Shun Furusawa- Tennis
RoBasketballie Eckels- XC Rohini Loke- Tennis
Simone Lawence- Volleyball
2008-2009 Brianna Goncalves- Soccer Carina Gonzalez- Basketball Simone Lawrence- Lacrosse
Pablo Flores- Soccer Yan Rvdchenko- Basketball Ethan Beldengreen-Karas- Tennis
Ben O’Neill-Abel- XC Boyun Yang- Volleyball Ching-Wen Hsu- Tennis
Dario Odierna- Baseball
Alison Green- Softball